Meeste tantsupidu tuleb parimate meeslauljatega

Meeste Tantsupidu 4 Venda avaldas täna peo jaoks loodud videotest viimase, kus Marten Kuningas esitab koos Helikonnaga laulu „Stopp siin!“.

Meeste tantsupeo kavas asetub lugu võõra võimu all elatud aja lõppu ning ehkki laul räägib inimestevahelistest suhetest, võib siin ka teatavaid paralleele leida, selgitas üks laulu autoritest ja esitajatest, meeste tantsupeo peaprodutsent Madis Orav.

Taustaansamblis kõlab eesti saksofonikuninga Lembit Saarsalu muusika, märkimist väärib ka bassimees Timothy Lefebvre. „Täiesti uskumatu, aga tõsi,“ rääkis Orav. „Otsisin ühe tuttava kaudu bassimeest ja leidsin USAst Timothy Lefebvre, kes on näiteks kaasa teinud David Bowie viimasel stuudioalbumil „Blackstar“ ja töötanud veel paljude maailmakuulsate artistidega.“

Meeste tantsupeol astuvad publiku ette Ott Lepland, Robert Linna, Marten Kuningas ning Märten Männiste, Ingmar Kiviloo, Andreas Pall ja Marten Põldmets. Teised lood on nähtavad neljalt viiemeetriselt ekraanilt tantsijate taustal, LED-ekraanid on paigaldanud Eventech, režii eest vastutavad Magnus Müürsepp ja Kaarel Kokemägi.

Meeste Tantupeol 4 Venda kõlavad muusikapalad on loodud spetsiaalselt selle peo tarbeks, need on produtseerinud muusika meeskond nimega Helikond, kuhu kuuluvad Ago Niglas, Madis Orav, Kadri Mägi ja Peep Pihlak, Siim Mäesalu, Arian Levin, Teet Kehlmann jt.