Laupäeval, 16. aprillil toimub Haapsalu kultuurikeskuses Maie Orava tantsude võistutantsimine.
Kevadisse kuurortlinna oodatakse tantsurühmi üle Eesti. Võistlus toimub kuues kategoorias: A, B, C, D, N, M. Igal rühmal on vaja esitada kaks tantsu Maie Orava loomingust – üks kohustuslik tants ning teine tants vabal valikul.  
Tantse hindab väärikas žürii, oma lemmiku valivad nii tantsude autor Maie Orav kui ka publik. Enim punkte saanud tantsurühm saab enda valdusesse järgnevaks viieks aastaks rändauhinna ning au korraldada järgmine võistutantsimine.
2001. aastal Väike-Maarjast alguse saanud võistutantsimine toimub kuuendat korda. Üritust korraldab Haapsalus tantsurühm Lustlik, kes kogus 2011. aastal võistutantsimisel enim punkte.
Legendaarne tantsuõpetaja Maie Orav, meestetantsupidude idee algataja ja elluviija ning Eesti üks loomingulisemaid tantsuautoreid, on ainus koreograaf Eestis, kellel omanimeline võistutantsimine.
Sel aastal on Maie Orava võistutantsimine eelmäng suvel toimuvale Orava tantsupeole, millega tähistatakse Maie Orava 75. sünnipäeva. Orava tantsupidu toimub 5. juunil Kuusalu staadionil. Tantsupeo repertuaari on valitud 30 Maie Orava parimat tantsu, mis on loodud aastakümnete jooksul.